A két, összesen 150 oldalas vádirat lényege szerint V. László egy 16 cégből álló olyan, többnyire belvárosi éttermeket, a Hajógyári-szigeten működő szórakozóhelyeket, diszkókat, éjszakai klubokat működtető cégcsoportban volt érdekelt, amelynek nem volt ugyan közvetlen tulajdonosa, de azt az általa megbízott családtagok és ismerősök segítségével a háttérből irányította.
Az ügyészség szerint Vizoviczki László 2010–2012 között négy cég bevételét bűnszervezetben, társai segítségével eltitkolta az adóhatóság elől oly módon, hogy a bevételt vagy annak egy részét nem ütötték be a pénztárgépbe.
Ugyanakkor a vádlottak perbeli védekezésükben többek között arról beszéltek: a vádbeli egymilliárd forint jogcíme borravaló volt, amelyet szerintük nem kellett bevallaniuk az adóhatóságnak, ezért vagyoni hátrány nem érhette a költségvetést.
Ma a 34 vádlott utolsó szó jogán előadandó felszólalását követően kerülhet sor az ítélethirdetésre. Az üggyel összefüggésben korrupcióval megvádolt rendőröket egy másik eljárásban vonják felelősségre – írja az MTI.
Március végén a Központi Nyomozó Főügyészség képviselője, Kovatsits Gábor vádbeszédében többrendbeli, üzletszerűen, felbujtóként elkövetett, különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalásban, valamint hamis magánokirat felhasználásában kérte Vizoviczki László bűnösségének megállapítását. A vádhatóság szerint a vádlottak – hármuk kivételével – bűnszervezetként működtek együtt. A vádbeszédben elhangzott, Vizoviczki László a legapróbb részletekig ismerte, szervezte és felügyelte a bűncselekmény elkövetésére fenntartott hálózatot. Az ügyész a vádlottak túlnyomó többségére – így a „diszkópápára” is – fegyházban letöltendő szabadságvesztés büntetést kért, azzal, hogy a bűnszervezet okán a feltételes szabadságra bocsátás lehetőségét ki kell zárni. Emellett pénzbüntetés és közügyektől eltiltás kiszabását is indítványozta.
Vizoviczki László védője, Jován László védőbeszédében amiatt kárhoztatta az ügyészséget, hogy – a törvényi kötelességükkel ellentétesen – csak a terhelő bizonyítékok beszerzésén munkálkodtak, a mentő körülmények felderítését teljes mértékben mellőzték. – A jogszabály által megkövetelt méltányosságnak nyomát sem láttuk – sopánkodott az ügyvéd. Arról is beszélt, ami a védelem – és személyesen Vizoviczki László – részéről az eljárásban többször felmerült: nem világos, hogy a vád szerinti bűncselekményt pontosan milyen összegre követték el.