Tizenhét évet kapott a dunaújvárosi asszony gyilkosa

Enyhítették az első fokon kiszabott büntetést.

MTI
2017. 04. 13. 10:15
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Szegedi Ítélőtábla az ügyben kirendelés útján eljáró bírái a 29 éves férfit nyereségvágyból és a bűncselekmény elhárítására idős koránál vagy fogyatékosságánál fogva korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett emberölés bűntettében mondta ki bűnösnek. A táblabíróság döntésével enyhítette az első fokon a férfira kiszabott húszéves büntetést.

A más bűncselekmény miatt jogerős szabadságvesztését töltő vádlott 2014. augusztus 8-án egy nőismerősénél tartózkodott egy dunaújvárosi lakásban. Miután összevesztek, a lány elküldte a férfit, aki összecsomagolt, és el is ment, a táskájában a személyes holmijait, valamint egy lézerceruzát és egy teleszkópos botot, viperát vitt magával.

A férfi látásból ismerte a házban lakó 71 éves, számos betegségben szenvedő sértettet, akiről úgy gondolta, jó anyagi körülmények között él. Elhatározta, hogy bemegy az asszony lakásába, és megszerzi az értékeit. A közeli építkezésről odavitt az épülethez egy fémkorlátot, azon felmászva bejutott a nő erkélyére, majd a lakásába, közben a lézerceruzával világított. Kutatás közben arany ékszereket, bélyegeket és néhány eurót talált, amit magához vett.

Az időközben felébredő asszony összetalálkozott az értékek után kutató vádlottal, aki előbb a viperával többször megütötte a védekezni próbáló sértettet, majd megfojtotta a nőt. Ezután – hátrahagyva a lézerceruzát és a viperát – az erkélyajtón keresztül távozott a lakásból. Az asszony holttestét 2014. augusztus 11-én találták meg.

A férfi a gyilkosság után Budapestre ment, ahol az ékszerek egy részét 550 ezer forintért értékesítette, majd Veszprémbe utazott, itt hotelszobát vett ki az ékszerekért kapott pénz egy részéből, valamint ruhákat, műszaki cikkeket és 105 eurót vásárolt.

A vádlottat 2014. augusztus 12-én fogta el a rendőrség, 124 ezer forintot, a megmaradt arany ékszereket, valamint a vásárolt tárgyakat lefoglalták.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.