Előzetes letartóztatásba került a belvárosi túlszámlázó vendéglátóhely két üzemeltetője – közölte a Fővárosi Főügyészség.
A Budapesti V. és XIII. Kerületi Ügyészség indítványozta egy belvárosi szórakozóhely működtetőinek előzetes letartóztatásba helyezését, akiket még múlt hétvégén, vasárnap hajnalban vettek őrizetbe a vendéglátóhelyen – elsősorban külföldi vendégek sérelmére – elkövetett túlszámlázások megalapozott gyanúja miatt.
A Budai Központi Kerületi Bíróság nagyobb értékre, üzletszerűen, bűnszövetségben elkövetett csalás bűntette és más bűncselekmények megalapozott gyanújával kihallgatott gyanúsítottakat az ügyészi indítvánnyal egyezően – az eljárás meghiúsításának és a bűnismétlésnek veszélye miatt – egy hónapra előzetes letartóztatásba helyezte. A végzés a védelmi fellebbezések folytán nem jogerős.
A vendéglátóhely személyzete – további tíz fő – gyanúsítottként szabadlábon védekezik.
Korábban megírtuk, egy Váci utcai pubban egy koreai férfinak a fogyasztását követően 623 ezer forintos számlát állított ki a pincér. Miután a turistánál nem volt ennyi pénz, elkérték a férfi útlevelét, bankkártyáját, és egy pénzautomatához kísérték annak érdekében, hogy a „fogyasztás” összegét kifizesse. Ugyanezen a helyen hasonló módszerrel legalább tizenkilenc külföldi turistánál számláztak ki jóval a fogyasztott érték feletti összeget. Az adatok szerint az egyik vendég például 250 ezer forintot fizetett két gulyáslevesért, egy üveg borért és két sörért.