Jogerősen is börtönt kapott a melegeket és a cigányokat ütő gárdista

A 2013-as Budapest Pride-ról tartott hazafelé három férfi, amikor megtámadta őket egy 20 fős társaság.

MN
2017. 07. 05. 13:16
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Közösség tagja elleni erőszak miatt jogerősen börtönbüntetésre ítélte a Fővárosi Törvényszék azt az öt férfit, akik a 2013-as Budapest Pride felvonulás után homofób és rasszista megjegyzések közepette bántalmaztak három férfit a fővárosban – tájékoztatta szerdán a Háttér Társaság az MTI-t.

A közlemény szerint az elsőrendű vádlott három év letöltendő börtönt kapott. Hárman két év, egy pedig 1 év 9 hónap börtönbüntetést kapott négy év próbaidőre felfüggesztve.

A bíróság hangsúlyozta: nemcsak a bántalmazás, hanem nagyobb csoport tagjaként homofób rigmusok skandálása sem jogszerű, mivel az riadalomkeltő.

Felidézték, hogy 2013. július 6-án három férfi a Budapest Pride-ról tartott hazafelé, amikor a Nyugati tér közelében egy 20-30 tagú, fekete ruhás, katonai alakzatba rendeződött csoporttal találták szembe magukat. Először útjukat állták, majd mindhármukat megverték „buzik vagytok, cigányok vagytok!” felkiáltások kíséretében.

A nyomozás kiderítette, hogy valamennyi elkövető a jogerősen betiltott Magyar Gárda utódszervezetének, az Új Magyar Gárda Mozgalomnak a tagja.

A másodfok felülbírálta az elsőfokú bíróság azon álláspontját, hogy a Nyugati téri skandálás a szólásszabadság keretein belül maradt, és nem lehet büntetőjogi eszközökkel fellépni ellene.

A Fővárosi Törvényszék kimondta: mivel riadalmat kelt, nem jogszerű nagyobb csoport tagjaként homofób rigmusokat skandálni, ezt tiltja a hatályos büntető törvénykönyv – olvasható a Háttér Társaság közleményében.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.