Az észak-zeelandi rendőrség kérdőívet dolgozott ki a módszerek és a motivációk jobb megértése érdekében a Frederiksborg Amts Avis című napilap szerint. „Azt akarjuk megtudni, mi készteti a betörőt, hogy egy bizonyos házat válasszon, ne a szomszédét” – mondta el a rendőrség a lapnak.
A felmérést volt betörők vagy új őrizetesek között végzik el önkéntes alapon és névtelenül. „Azt kérdezzük tőlük, mit kell tenni, hogy bebiztosítsuk a betörésektől az otthonokat, és rábírjuk a bűnözőket, hogy szálljanak ki a betörési spirálból” – hangoztatta Finn Bernth Andersen frederikssundi rendőrfelügyelő.
A térségben a betörések száma 2010 és 2011 között 16 százalékkal nőtt.
Betörőktől kér tanácsot a rendőrség
Egykori betörőkhöz fordul tanácsért a hétvégi házakban elszaporodó betörések miatt a dán rendőrség az ország északi részében.
2012. 02. 18. 15:31
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!