A Twopcharts nevű Twitter-elemző cég szerint a népszerű közösségi oldal regisztrált felhasználóinak a száma az esti órákban éri le az 500 milliós álomhatárt. Ez az adat azonban az összes regisztrált és nem feltétlenül aktív fiókot is magában foglalja.
A mikroblog szóvivője nem kívánta kommentálni a bejelentést, mindössze annyit mondott, hogy a Twitter cég csupán az aktív felhasználókat követi nyomon, és nem tervezi a regisztrált fiókok számának hivatalos bejelentését – olvasható a The Daily Telegraph című brit lap internetes kiadásában.
A naponta átlagosan több mint 140 millió bejegyzést számláló Twitter vezetőinek tavaly szeptemberi hivatalos közlése szerint jelenleg százmillió aktív felhasználója van a mikroblognak, amely tavaly ünnepelte ötödik születésnapját. A Facebook a közelmúltban jelentette be, hogy több mint 800 millió aktív felhasználója van, és jó úton halad az egymilliárdodik regisztráció felé.