Putyin nem világversenyt hirdetett, felhívása csak Oroszországra vonatkozik, és csak a legjobb hegesztő, a legjobb kőműves, a legjobb villanyszerelő, a legjobb bányász és a legjobb teherautó-sofőr kategóriákban lehet indulni.
Az orosz egészségügyi és népjóléti minisztérium már elkezdte a „selejtezőt”: válogatja a jelölteket munkáltatói és szakszervezeti vélemények alapján. A győztesek 300 ezer rubelt (2,2 millió forintnyi összeget) kapnak, a második helyezettek 200 ezret, a harmadikak 100 ezret.
Putyin munkaversenye a szovjet idők ösztönzőrendszerét idézi, melynek leglegendásabb hőse Alekszej Sztahanov bányász volt – jegyezte meg a BBC hírszolgálata.
Putyin keresi a legjobb hegesztőt
Munkaversenyt hirdetett Vlagyimir Putyin orosz miniszterelnök.
2012. 03. 30. 17:10
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!