Jakub Szczesny tervező a PAP lengyel hírügynökségnek nyilatkozva elmondta, hogy a szabványos folyosó méreteit el nem érő lakásban igen nehéz úgy elhelyezni akár egy íróasztalt is, hogy mellette nyugodtan lehessen közlekedni. A centizés ezért közel két évig tartott.
A kétemeletes, dőlt üvegtetejű, fémvázas épületet várhatóan októberben adják át. A piciny lakásba csak néhány létfontosságú berendezés kerül be: a földszinten egy konyhát és étkezőt, illetve fürdőhelyiséget alakítanak ki, az emeletre az íróasztalon kívül egy könyvespolc és egy ágy fér csak be.
A világszenzációnak ígérkező házba a tervek szerint Etgar Keret izraeli író költözik be, hogy a világ legkeskenyebb házában vendégül láthassa alkotó barátait. Külön érdekesség, hogy az író anyja abban a kerületben, az egykori zsidó negyedben született.
Nehéz lesz elférni a különleges házban
Rekordkeskeny házat építenek Varsóban: a 133 centiméter széles, 14 négyzetméteres épületet két panelház között húzzák fel a főváros központi részében.
2012. 07. 24. 20:59
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!