Heston Blumenthalnak ideiglenesen be kellett zárni a londoni Dinner nevű éttermét, mert vendégei tömegesen betegedtek meg – adta hírül a The Guardian. Kiderült, hogy az étteremben norovírussal fertőződtek meg az étkezők.
A fertőzés émelygéssel, hányással, heveny hasmenéssel jár, rendkívül kellemetlen. Az étteremben a héten ütötte fel a fejét a baj: először tíz, majd két vendég lett rosszul, és három alkalmazott esetében azonosították a vírust.
A brit sztárséf életében nem ez az első ilyen eset. Öt évvel ezelőtt egy másik éttermében, a Bray városkában található legendás Fat Duckban legalább 240 ember vált a norovírus áldozatává.
Az élelmiszer-biztonsági ellenőrök azt tanácsolták az étterem személyzetének, hogy gyakrabban és alaposabban mossanak kezet.
„Mindig is az volt a célom, hogy az embereket elkápráztassam az ételeimmel, nem pedig az, hogy beteggé tegyem őket. Azért zártuk be az éttermet, hogy mindent alaposan fertőtleníthessünk. Sajnálom, hogy ez idő alatt vendégeink nem tudnak betérni hozzánk, de ígérem, hogy rövid időn belül ismét százszázalékos biztonsággal tudjuk majd fogadni őket” – nyilatkozta az eset kapcsán a sztárséf.