Storck ezt nem hitte volna

Korhut szerint a kapitány nagyszerű motivátor. Guzmics: Marseille magyar város lett!

MTI
2016. 06. 19. 12:02
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Éjjel egy óra után értünk haza, aztán vacsoráztunk és megbeszélés is volt, de ünneplés nem. Nekünk pedig korán kellett kelnünk, de éppen azt beszéltük, hogy szívesen jövünk, ha kell, akár a döntőig minden nap” – idézte fel Korhut a hazautat, amelyről elmondták, hogy az autópálya fizetőkapuinál a buszt észrevevő magyarok az autójukban kipattanva énekeltek és lobogtatták zászlóikat.

Korhut szerint nagyon kellett már a magyar futballnak, hogy kijusson egy nagy tornára, és egy álom megvalósulása lenne, ha tovább is jutnának. A portugálokról úgy nyilatkozott, mivel eddig csak két pontot gyűjtöttek, így nekik nyerniük kell a továbbjutáshoz, ezért arra számít, hogy a rivális nekiesik a magyar csapatnak.

„Ez esélyt kínálhat nekünk a gólszerzésre. Ausztriának kettőt, Izlandnak egy gólt rúgtunk, Portugáliának rúgjunk hármat! Nem olyan csapat a portugál, amelyiknek nem lehet betalálni” – mondta viccelődve Korhut, aki Ronaldóra is kitért, szerinte a hosszú klubszezon után kissé fáradtabb és pontatlanabb, s abban reménykedik, hogy az Eb-n lejátszott újabb két találkozó után még fáradtabb lesz és még többször hibázik helyzetben.

A 44 év után ismét Eb-résztvevő magyar válogatott matematikailag még nem jutott tovább, de négy pontjával vezeti az F csoportot a második forduló után, és harmadiknál rosszabb már nem lehet a kvartettben. Az utolsó körben szerdán 18 órától Portugáliával találkozik Lyonban. A hat négyesből az első két helyezetten túl a négy legjobb harmadik is nyolcaddöntőbe jut.

„Minden pont olyan, mint egy álom, és nekünk már négy van. Ha valaki ezt mondja nekem a torna előtt, nem hiszem el” – nyilatkozta német újságíróknak a szakvezető, aki hozzátette, a csapat rendkívül keményen dolgozott a felkészülés során és nagyon sokat fejlődött a két ausztriai edzőtáborban.

Külön kiemelte, nagyon fontos volt számára, hogy olyan erős ellenfelekkel találkozzanak az Eb előtt, mint Horvátország, az Afrika-bajnok Elefántcsontpart vagy a világbajnok Németország.

„Különösen a gelsenkircheni találkozó volt fontos. A futballistáim 60 ezer szurkoló előtt játszhattak, így sok tapasztalattal gazdagodtak, ezáltal már nem volt újdonság, hogy ilyen nagy tömeg előtt léptek pályára, mint ami az Eb-n is várt rájuk” – fogalmazott Storck.

A 23 fős keretét kiegyensúlyozottnak nevezte, és megjegyezte, minden egyes játékosa megérdemli, hogy ott legyen a kontinensviadalon és lehetőséghez jusson. Szerinte Magyarországon a „múlt árnyéka hatalmas”, de meg kell adni a lehetőséget a mostani generációnak, mert kiérdemelte ezt. Hangsúlyozta, sok tehetséges futballista van Magyarországon, de dolgozni kell velük, és lehetőséget adni nekik a játékra.

„Vasárnap családi napot tartunk, a reggeli edzés után a labdarúgók szerettei bejöhetnek a táborunkba, és szabad foglalkozás lesz mindenki számára. De hétfőtől már Portugáliára koncentrálunk. Ez az Európa-bajnokság, és nem turistaként vagyunk itt, majd a torna után elmehetnek vakációra a játékosok” – mondta a közeli jövővel kapcsolatban Storck.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.