A miskolci összecsapás tökéletes bajnoki évzárásnak tűnik, legalábbis a „körítést” tekintve, mivel a jegyek már a hét elején elfogytak, a két csapat szimpatizánsai pedig szinte biztosan remek hangulatot varázsolnak majd a stadionba.
A találkozó esélyese a hazai csapat, az újonc együttes ugyanis ebben a szezonban remekel, s különösen saját közönsége előtt eredményes. A legutóbbi kiírásban harmadik helyezett ferencvárosiak közel sincsenek olyan formában, mint a vendéglátók, Détári Lajos tanítványai a 11. helyen állnak, 12 ponttal gyűjtöttek kevesebbet a DVTK-nál, ráadásul legutóbbi két meccsükön nem szereztek gólt.
A fordulóban a listavezető Debrecen a sereghajtó Zalaegerszeget fogadja, így a papírforma azt ígéri, hogy három ponttal gazdagodik Kondás Elemér együttese szombaton, vagyis minimum négy pont előnnyel várhatná a jövő évi folytatást az ezúttal Újpestre látogató Győrrel szemben. A címvédő Videoton Pakson vendégszerepel.
A 17. forduló programja:
péntek:
Budapest Honvéd-Haladás 18 ó, vezeti: Veizer
szombat:
DVSC-ZTE FC 15 ó, v.: Berger
Siófok-Pápa Termál FC 16 ó, v.: Fábián
Kaposvári Rákóczi-Kecskeméti TE 16 ó, v.: Szabó
Pécsi MFC – Vasas 16 ó, v.: Andó-Szabó
Újpest FC-Győri ETO FC 17:30 ó, v.: Iványi
vasárnap:
Paks-Videoton FC 16 ó, v.: Garcia-Miquel
Diósgyőri VTK-Ferencváros 18 ó, v.: Solymosi