Blatter: Profi bírókat és gólkamerát

A FIFA elnöke, Sepp Blatter profi bírókat szeretne látni, negatív példaként a német játékvezetőket hozta fel, és kitért a 2014-ben bevezetésre kerülő új góltechnológiára is.

FFT
2011. 12. 06. 5:43
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Blatter kihangsúlyozta, profi játékvezetőkre van szükség, mivel a vb-n már csak profi háttérrel lehet bíráskodni. A megjegyzés leginkább Németországot érinti, no, és persze kinek inge, vegye magára.

„Az olaszok, a franciák és az angolok jól csinálják. Nem lehet, hogy egy játékvezetőnek egy nappal a mérkőzés után vissza kelljen ülnie az íróasztalához” – kezdte a svájci vezető.

„Mi, a FIFA kizárólag profi játékvezetőket fogunk kivinni a 2014-es világbajnokságra” – jelentette ki az elnök.

„Óriási a nyomás a bírókon. Miért? Mert szövetségek vannak, mint Németországban, ahol a játékvezetők nem profik. Ha ejtesz két-három hibát, többet nemigen vezetsz meccset. – majd így folytatta – Mérkőzésenként kapsz fizetést. Ez egzisztenciális félelmet okoz. Olyan problémák ezek Németországban, amit át kell alakítani.”

A bírókérdés mellett beszélt a következő vb egyik legnagyobb újításáról is, a góltechnológiáról. „Olyan technológiánk lesz, mellyel megakadályozzuk, hogy fantom gólok születhessenek” – mondta Blatter, részleteket azonban nem árult el.

A futball szabályalkotó testülete (IFAB) a következő – 2012. márciusi – ülésén dönt a gólkamera bevezetéséről.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.