Három ajánlatot vár az MLSZ stadionbiztonság-ügyben

A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) három jelentkezőt kér fel ajánlattételre az NB I-es stadionok biztonságának alapvető feltételeit megteremtő program első ütemének megvalósítására.

FFT-MTI
2012. 01. 31. 12:57
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A nettó 669 millió forint állami támogatással megvalósuló programra – amelynek pénzügyi hátterét a Nemzeti Erőforrás Minisztériummal kötött támogatási szerződés biztosítja – az MLSZ keddi tájékoztatása szerint kilencen jelentkeztek, végül az Indra Sistemas S.A.-t, az Erando Biztonságtechnikai Tanácsadó és Kereskedelmi Kft-t és a Synergon Retail Systems Kft-t – konzorciumban a Creativ Bartex Solution Kft-vel – kérték fel ajánlattételre.

E három jelentkező közül nyílt, gyorsított, tárgyalásos közbeszerzési eljárás keretében folyik annak a vállalkozónak a kiválasztása, amelynek a feladata a magyarországi NB I-es stadionok biztonsági rendszereinek megtervezése, megvalósítása és üzembe helyezése lesz. A feladat végrehajtása várhatóan két szakaszban történik, a jelenlegi kiválasztás az első szakaszra szól.

A program során a stadionokba a lelátókat folyamatosan pásztázó kamerák, intelligens beengedő kapuk telepítésére kerül sor, megújulnak a vezetési pontok, megkezdi működését a névre szóló jegyeket kibocsátó jegyrendszer. Mindezen eszközök a sportrendészeti nyilvántartással összekapcsolva elősegítik a rendbontók kiszűrését, a megfelelő minőségű felvételek leegyszerűsítik a velük szemben indított eljárásokat, így hatékonyabban visszaszorítható minden, a mérkőzés rendjét megzavaró cselekmény.

„Az MLSZ minden rendelkezésére álló eszközével arra törekszik, hogy a labdarúgó eseményeket vonzóvá tegye mindenki számára – nyilatkozta Borbély Zoltán, az MLSZ jogi- és sajtóirodájának vezetője. – Napjainkban, miközben a válogatott mérkőzéseit egyre nagyobb érdeklődés övezi, a nemzeti bajnokság találkozóinak csekély a látogatottsága. Ennek egyik legfőbb oka, hogy a stadionok infrastruktúrája még nem biztosítja a családok számára a felhőtlen szórakozás, szurkolást.„

Hozzátette: a program legfőbb célja, hogy infrastrukturális fejlesztésekkel járuljon hozzá a sportszerű szurkolás elterjesztéséhez, valamint annak megakadályozásához, hogy olyanok is bejussanak a meccsekre, akik számára a sportesemény csak egy újabb alkalom a rendbontásra.

A tervek szerint június végén kezdődik meg a biztonsági rendszerek átadása és – amennyiben a közbeszerzési eljárás lebonyolítása a terveknek megfelelően halad – a támogatás második üteméből év végéig az összes hazai NB I-es stadion biztonsági fejlesztése megvalósulhat.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.