Az elődöntő első mérkőzését rendezték szerdán az Olasz Kupában (Coppa Italia), a Milan fogadta a bajnokságban éllovas és még veretlen Juventust. A hazaiaknál sem Alexandre Pató, sem Robinho nem játszott, így elöl Zlatan Ibrahimovic párja a fiatal Stephen El Shaarawy volt. A Juve 3-5-2-es hadrendbe állt fel, a csatárduót Marco Borriello és Alessandro Del Piero alkotta.
Az első félidőben kiegyenlített játék folyt, de nem esett gól, az 53. percben azonban az is megérkezett, bár ennek a hazai publikum kevésbé örült. A Sevillától frissen kölcsönzött uruguayi jobbhátvéd, Martín Cáceres a Juvénak szerzett vezetést, miután a hálóba gurította a Borriello által kapura küldött labdát, amely Marco Ameliáról elébe pattant (0-1)
A válasz El Shaarawy-tól érkezett a 62. percben, aki egy jobbról visszafejelt labdát öt méterről küldött a kapuba (1-1).
A végső szó azonban ismét Cáceresé volt, aki a 83. percben talált a kapuba: 18 méterről nagy gólt csavart a jobb felső sarokba (1-2).
Coppa Italia, elődöntő, első mérkőzés:
Milan – Juventus 1-2 (0-0)
G: El Shaarawy (62.), ill. Cáceres (53., 83.)
Idegenbeli győzelmével nagy lépést tett a Juve a római döntő felé. A visszavágót március 21-én rendezik.
A másik ágon az elődöntőben csütörtökön este a Siena a Napolit fogadja.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!