"Élet és soul" címen önéletrajzi könyvet jelentetett meg Matías Almeyda, 35-szörös argentin válogatott, aki játszott többek között a Parmában, a Lazióban, az Interben, a River Plate-ben is.
A River Plate jelenlegi edzőjének könyvéből idéz a Gazzetta dello Sport: "A Parmánál mindenféle anyagokat kaptunk, azt mondták, hogy vitaminok keveréke, de amint felmentem a pályára, éreztem, hogy aznap senki sem tud engem megállítani. A játékosok nem mertek semmit kérdezni, de sokuknak a következő években szívproblémái lettek, valamint különböző izomproblémáik. Azt hiszem, ezek a problémák a szerek miatt alakultak ki."
Almeyda szavait alátámaszthatja, hogy 2005-ben az olasz Rai Due bemutatott egy sokkoló videót, amelyen az 1999-es Parma-Olympique Marseille UEFA-kupa-döntő előtt készült a hotelszobában, és amelyen Fabio Cannavaro, az olaszok későbbi világbajnok csapatkapitánya a jelek szerint intravénás doppingkezelést kap.
Almeyda bundáról is ír: "Pármában sokszor a maffia mondta meg, milyen eredményt kell hoznunk. Egyszer bejöttek az öltözőbe egy Roma elleni meccs előtt, és közölték, hogy ki kell kapnunk. Nestor Sensinivel erre nem voltunk hajlandóak, de mások is mellénk álltak. Amikor pedig a meccsen láttam, hogy van olyan csapattársam, aki nem fut rendesen, szóltam az edzőnek, cserélje le. Annyit válaszolt, hogy >>ezt a kis szívességet most meg kell tennünk a Rómának<<."
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!