A tankönyvkiadó hétfőn eljuttatott közleményében felidézte, hogy az idei évtől már a hivatalos iskolai oktatás keretében is tanulnak magyar nyelvet és irodalmat a csángó gyermekek. Az 1–12. évfolyamos diákok magyar oktatását, ennek segítségével a határon túli közösségben a magyar kultúra megőrzését, fejlesztését a Nemzeti Tankönyvkiadó (NTK) közel 1700 darab ingyentankönyvvel és egyéb kiadvánnyal támogatja, míg a Szent Gellért Lovagrend a Csángó oktatási program részeként 125 Bibliát adományozott a gyerekeknek.
A közlemény kitér arra is, hogy a Moldvai Csángómagyarok Szövetsége (MCSMSZ) a Moldvai Magyar Oktatásért Alapítvánnyal és a Keresztszülők a Moldvai Csángómagyarokért Egyesülettel együtt működteti a Csángó oktatási programot, melynek keretében eleinte csak iskolán kívüli magyar nyelvű oktatás zajlott. Kezdetben általában önkéntesek tanították a csángó gyermekeket magyar nyelvre, irodalomra, történelemre és helyi népismeretre, majd az idei évtől már az iskolai oktatásban is elérték, hogy heti kettő-négy tanórában tanulja tantárgyként a magyart közel ezer gyermek.
A pedagógusok az iskolai oktatás mellett délutánonként és hétvégénként is foglalkoznak a diákokkal, így összesen több mint kétezren részesei a teljes programnak. Bár az NTK már korábban is támogatta a moldvai csángó magyarok közösségét különböző kiadványokkal, a magyar tantárgy hivatalos, állami intézményekben történt bevezetése után a kiadó különösen fontosnak tartja, hogy megfelelő mennyiségű tankönyvvel és munkafüzettel segítse a szövetség kultúramegőrző és -fejlesztő tevékenységét. A könyvek és a Szent Gellért Lovagrend által felajánlott 125 Biblia a Maróti Díszfaiskola által megszervezett szállítással jutott el a gyerekekhez.