A politikus kijelentette: ha Szerbia beleegyezne az alkotmányában rögzített határok módosításába, súlyos következményei lennének. A szerb diplomácia vezetője szerint ha Szerbia szakítana szilárd álláspontjával, egymást követnék a nyomásgyakorlások és zsarolások.
„Az az elvi álláspont, hogy nem ismerjük el Koszovó egyoldalúan kikiáltott függetlenségét, általában véve alapfeltétele területi egységünk megőrzésének. Ha ettől eltérnénk, és beleegyeznénk abba, hogy az alkotmányban rögzített határokat akaratunk ellenére átszabják, attól tartok, hogy az nem fejeződne be Koszovóval” – fogalmazott Jeremity.
Arra a kérdésre, hogy az Európai Unió zsarolja-e a tagságra vágyó Szerbiát Koszovóval kapcsolatban, a külügyminiszter azt válaszolta: az EU gazdasági válsága miatt Németország kisebb lelkesedéssel tekint a bővítésére, ami abból is látszik, hogy fokozottabban szorgalmazza az előírt mércék pontos teljesítését. A Németországgal való viszonyt ugyanakkor stabilnak minősítette, amelyben sok lehetőség van a fejlesztésre – idézte az interjút hétfőn a Vajdaság.ma újvidéki hírportál.