Az M1 Híradója arról számolt be, hogy a temerini fiúk néven ismertté vált öt férfi közül ketten, Horváth Árpád és Szakáll Zoltán elhagyhatták a szávaszentdemeteri fegyházat. Szakáll Zoltánt tizenegy és fél évre, Horváth Árpádot tíz évre ítélték. Magyarországi és külföldi magyar politikusok, közjogi méltóságok, európai parlamenti képviselők, jogvédő szervezetek többször is felszólaltak az érdekükben, sikertelenül. A tizenöt évre ítélt Máriás István, a tizenhárom évre ítélt Illés Zsolt és a tizenegy és fél évre ítélt Uracs József egyelőre börtönben marad.
A temerini fiúk ügye
Tomislav Nikolic szerb elnök november 4-én elutasította Máriás István kegyelmi kérelmét, november 8-án azonban új helyzet állt elő azzal, hogy a parlament megszavazta az amnesztiatörvényt. Akkori híradások szerint a törvény hatálybalépését követően egyikük azonnal, ketten a jövő évben, a negyedik fiú pedig az azt követő évben szabadulhat, de Máriás István esetében is kedvezőbb helyzetet teremt a jogszabály.
A magyar fiúkat azért ítélték el, mert 2004-ben súlyosan bántalmaztak egy szerb férfit, aki kábítószer hatása alatt provokálta őket, szidalmazta a magyarságot, és molesztálta a közelben tartózkodó fiatal lányokat. A fiúk hozzátartozóinak állítása szerint az eljárás manipulatív volt, és egyértelműen a magyarság megfélemlítését célozza. A bíróság ugyanis gyilkossági kísérlettel vádolta meg őket, és meglepően gyors tárgyalás végén rótta ki a háborús bűnösökével vetekedő szigorú ítéletet. Az ügy felháborodást okozott a délvidéki magyarok körében, többször felvetődött a magyar–szerb kétoldalú tárgyalásokon, és szó volt róla Áder János és Tomislav Nikolic két héttel ezelőtti budapesti megbeszélésein is.