Az ítélet tényét a törvényszék közölte honlapján. Ráduly István polgármester a távirati irodának elmondta: helyén marad a székely zászló, ameddig hivatalos értesítést nem kap a törvényszéki ítéletről. „Amíg az indoklást nem látom, nem kommentálom a helyzetet, mert el sem tudom képzelni, mire alapozza a bíró az ítéletét” – nyilatkozott a városvezető, s hozzátette: mindenképpen fellebbez az ítélet ellen.
A polgármester elmondta, a jelképek használatát szabályozó törvény azt szabja meg, hogy Románia és az Európai Unió zászlaját ki kell tűzni a közhivatalokra, más államok zászlaját viszont csak kivételes esetekben lehet. Ráduly szerint a törvény nem szabályozza más jelképek használatát, és a jogértelmezése szerint minden megengedett, amit a törvény nem tilt.
Codrin Munteanu nevéhez számos magyarellenes akció kötődik a közelmúltból: a közigazgatási bíróságon támadta meg az Incze László Céhtörténeti Múzeum elnevezését, törvénymódosítást szorgalmazott a Székely Sziget fesztivál betiltása érdekében, a székely zászlót pedig egy futballcsapat vagy egy autógyár zászlójához hasonlította. A prefektus az Agerpres hírügynökségnek nyilatkozva most arra hivatkozott, hogy a törvény szerint csak törvényesen elfogadott szimbólumokat szabad kitűzni a polgármesteri hivatalokra. Kovászna megye és Sepsiszentgyörgy elöljárói éppen az uzoni polgármesteri hivatal zászlóhasználata kapcsán indított per ellen tiltakozva szervezett november nyolcadikán székely zászlós tüntetést a prefektusi hivatalnál.