Már délelőtt nyugat felől egyre többfelé havazás kezdődik, a Dunától keletre inkább a nap második felében számíthatunk hóesésre. Késő estig legtöbb helyen pár centiméternyi friss hó valószínű, de a Dunántúl déli felében kisebb körzetekben 10 centiméteres hóréteg is kialakulhat, Borsod-Abaúj-Zemplén és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye egyes részein pedig lehetnek olyan helyek, ahol nem alakul ki összefüggő hótakaró.
A fokozatosan megélénkülő délkeleti szelet a Győr–Baja vonal kb. 150 km széles sávjában erős lökések kísérhetik, és ezen a területen – amint hóréteg alakul ki – a szél a havat is hordhatja.
A legmagasabb nappali hőmérséklet -2 és -7 fok között alakul. Késő este általában -4, -9 fokra számíthatunk, de az ország nyugati részén, ahol esetleg kis területen már szakadozhat a felhőzet, -10 foknál is hidegebb lehet.
Hétfőn a reggeli óráktól nyugat felől havazás várható, amely a délutáni órákra a Dunától keletre eső területekre is átterjed. A hó mennyisége általában lepel – 5 cm körül várható. Az ország délnyugati részén 5 cm feletti hó is hullhat, a délnyugati határ közelében és a Mecsek térségében akár a 10 cm-t is elérheti a friss hó mennyisége.
Hétfőn napközben a Dunántúl északi felében, illetve az Alföld délnyugati részén a megélénkülő vagy esetleg megerősödő (35-45 km/h) délkeleti szél alacsony szinten hóátfúvást okozhat.
A Kárpát-medencét kitöltő fagyos levegő fölé a magasban meleg, egyre nedvesebb levegő érkezik, így fronthatással ugyan nem kell számolni, ám a légkör magasabb szintjein zajló több fokos melegedés miatt az időjárás-változásokra különösen érzékenyen reagálóknál melegfronti hatások tapasztalhatók. Többek között fejfájás, teljesítőképesség-csökkenés, vérnyomásváltozás tapasztalható, de akár ingerlékenyebbekké is válhatnak.