Reggelig a délkeleti és az északnyugati megyékben kisebb a csapadék esélye. Csütörtökön napközben egyre inkább a nyugati és az északi országrészben várható további ismétlődő eső, záporeső, helyenként zivatar, illetve estefelé az Alföldön is kialakulnak záporok, zivatarok. Összességében sokfelé eshet nagy mennyiségű csapadék. A déli szelet csütörtökön a Viharsarokban időnként erős széllökések kísérik. A zivatarok környezetében átmenetileg viharossá fokozódhat a szél.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 13, 18 fok között alakul. A legmagasabb nappali hőmérséklet csütörtökön a tartósan csapadékos tájakon 16, 22, másutt 23, 30 fok között várható, a legmelegebb a Tiszántúlon lesz.
A következő napokban egy közelünkben örvénylő ciklon alakítja időjárásunkat. Ennek áramlási rendszerében szinte folyamatosan érkezik utánpótlás a magas nedvességtartalmú légtömegekből. Az ország nagy részén több hullámban intenzív csapadékhullás várható.
A jelenlegi számítások szerint jelentős mennyiségű csapadék főként az ország nyugati és középső részein valószínű, északkeleten számíthatunk kevesebb csapadékra. Az intenzív esőből, záporokból a Dunántúlon és a középső országrészben csütörtöktől vasárnapig összességében több helyen is 40-50 mm-t meghaladó, de helyenként akár 100 mm-t is elérő csapadékmennyiség várható. Intenzív záporok, zivatarok alkalmával lokálisan rövid idő alatt is lehullhat 30 mm-nél több csapadék.
Az időjárás most a hidegfrontra érzékenyeket terheli meg különösképpen, a legáltalánosabb panaszként fejfájás, migrén jelentkezhet. Az idegrendszer ingerlékenysége gyakran csökken ilyen időjárási helyzetekben, ezért a reflexidő megnyúlhat, a cselekvési reakció késhet, emiatt a közlekedésben részt vevőktől fokozott figyelem szükséges. Tartós álmosságérzés jelentkezhet. A szervezet görcskészsége erősödhet. Halmozottabban észlelhetők az allergiás betegségek, illetve tünetek is.