Szombaton a felhőátvonulásokból napközben helyenként zápor, hózápor alakul ki. Éjszaka nagyrészt kevés lesz a felhő, de a Duna–Tisza közén és néhol a nyugati határnál felhős marad az ég, és ott hószállingózás, gyenge havazás is lehet.
Holnap eleinte országszerte több órára kisüt a nap, majd délután a Dunántúlon fokozatosan beborul az ég, keleten lesz estig még kevesebb a felhő. Szombaton estefelé nyugaton, délnyugaton már hószállingózás, havazás várható. A kezdetben erős, néhol viharos északi, északnyugati szél estére mérséklődik, északkeleten számíthatunk éjszaka is még egy-egy erős széllökésre, a Dunántúlon megélénkül a délkeleti szél.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet –1 és –6 fok között alakul. A legmagasabb nappali hőmérséklet szombaton 0 fok körül, –2 és +2 fok között valószínű.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelentése szerint a Kékestetőn és Rábagyarmaton 1, Sopron Kuruc-dombon 3, Szombathelyen 6 centis hótakaró fedi a talajt.
Az időszak első felében többnyire borult idő várható, havazás, hózápor is lesz, jelentős havazás inkább csak a Dél-Dunántúlon, esetleg a Dél-Alföldön valószínű. Az időszak második felében csökken a felhőzet, hózáporok továbbra is előfordulhatnak. Az északi, északkeleti szelet eleinte gyakran kísérik viharos széllökések, hétfőn délutántól mérséklődik a légmozgás.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet eleinte –1, –6, majd –6, –15 fok között alakul. A legmagasabb nappali hőmérséklet a kezdeti +2, –2 fokról –2, –7 fokig csökken.A szombat estétől a Dunántúlon, majd vasárnaptól a Dél-Alföldön is várható erős havazás miatt arra figyelmeztet a katasztrófavédelem, hogy az autósok csak megtankolt és a téli időjárásra megfelelően felkészített gépjárművel induljanak útnak, és készítsenek a gépkocsiba meleg takarót és folyadékot.