A Die Weltben Thomas Kielinger Brit muzulmánok bojkottálják a holokauszt megemlékezést címmel tudósít egy kirobbanóban lévő botrányról.
Mint azt a Brit Muzulmánok Tanácsának (MCB) főtitkára bejelentette a csütörtökön megrendezendő holokauszt megemlékezést a 350 tagszervezettel rendelkező MCB bojkottálja. Az egyesület legfontosabb a panasza, hogy nem foglalja magában minden „faj” fájdalmát. Mindenek előtt hiányzik belőle a palesztin intifáda holokausztjára történő utalás.
„Megtagadjuk a részvételünket” – nyilatkozta Iqbal Sacranie, a szervezet főtitkára. Indoklásul hozzátette: „mert a jelenleg folyó és világméretű emberijog-sértéseket, mint amelyek a megszállt palesztin területeken történnek, kizárták a megemlékezésből”.
A belügyminisztérium hivatalnokai egyelőre arra tettek ígéretet, hogy tanulmányozni fogják Sacranie panaszát. Az ünnepségek menetét azonban nem kívánják megváltoztatni, mert attól tartanak azzal a brit zsidó közösséget bántanák meg.
Muzulmán bojkott a brit holokauszt megemlékezésen
A Brit Muzulmánok Tanácsának (MCB) főtitkára bejelentette: a csütörtöki holokauszt megemlékezést a 350 tagszervezettel rendelkező MCB bojkottálja. Az egyesület legfontosabb a panasza: mindenekelőtt hiányzik belőle a palesztin intifáda holokausztjára történő utalás.
2005. 01. 25. 9:55
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!