Nyomást gyakorol a sajtóra a kínai pártvezetés

A hibás információk közléséért felelős vagy korrupció miatt elmarasztalható újságírók ezentúl 5 évre is eltilthatóak szakmájuktól – jelenti az Új Kína Hírügynökség. Ha az elmarasztalt újságírót elítélik tettéért, a foglalkozástól való eltiltás véglegessé válik – teszi hozzá a Reuters.

2005. 03. 23. 8:35
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Kommunista Párt központi bizottsága által is szorgalmazott, az elektronikus médiára, sőt a mozira is kiterjesztett új törvényi szabályzás az „igazságosság és objektivitás” jegyében próbálja megrendszabályozni a sajtót – idézi a brit hírügynökség a kínai hivatalos hírközlő szervet, amely nem határozza meg pontosan, mikor lép életbe az új jogszabály.

A kommunista diktatúra ezáltal is csírájában próbálja elfojtani a kínai sajtószabadságért küzdő újságírók kezdeti próbálkozásait egy olyan környezetben, ahol még minidig tabutémának számítanak az évente ezernyi áldozatot szedő ipari katasztrófák, a társadalmi és szociális konfliktusok, vagy az olyan események, mint Csao Ce-Jang, a Tienanmen-téri vérengzés után a tüntetők melletti kiállása miatt félreállított pártvezető nemrég bekövetkezett halála.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.