Mint arról a BBC is beszámol, a közmédium rádióadásának rádió 4-es programjában nyilatkozva a londoni King's College hadtudományi professzora elmondta: nem volt a hadseregnek konkrét terve az atomfegyver bevetéséről, de a nukleáris töltetű fegyvereket 36 órán belül használni tudták volna.
A brit flotta úgynevezett alkalmi kötelékbe (Task Force) szervezett alakulata a Gibraltárnál tartott hadgyakorlatot, innen irányították a hajókat a Falkland-szigetekre.
A 81. számú argentin harci kötelék, az Admiral Belgrano cirkáló (volt II. világháborús amerikai hajó, semmi tengeralattjáró elleni védelemmel, csak néhány légvédelmi gépágyúval és feltehetően kézi légvédelmi rakétákkal valamint csöves tüzérséggel rendelkezett) 4 rombolóból álló fedezettel az angol harci kötelék feltételezhető útvonala felé vette az irányt. Az angolok háborús övezetté nyilvánították a Falkland szigetek környékét és Valiant típusú atommeghajtású vadásztengeralattjáróikkal blokád alá vették a térséget.
Ezek egyike, a Conqureor felderítette az argentin hajórajt és Mark 8 típusú (II. világháborúból maradt) torpedókkal megtámadta a cirkálót. Az angol vadásztengeralattjárón voltak Mark 24 Tigerfish torpedók is, azonban a parancsnok ezeknek a korszerű harceszközöknek a bevetését nem engedélyezte, mivel a Mark 8-as torpedók használatát is elégségesnek ítélte. Az argentin kísérő hajók ASW (Anti Submarine Weapons – tengeralattjáró elhárító fegyverek gyűjtőszava) fegyvereinek hatósugara kisebb volt mint az angol torpedóké. A két Mark 8-as a cirkáló oldalát eltalálta és a Belgrano néhány perc alatt több mint 700 emberrel fedélzetén elsüllyedt.
Auz argentin vereséggel végződött falklandi háborúban összesen 903 katona esett el. Az argentin hadsereg 648, Nagy-Britannia 255 katonát veszített.
bbc.co.uk, altonova.hu
Tömegbaleset miatt lezárták az M5-ös autópályát