Castro ölette meg John F. Kennedyt?

A Kennedy-gyilkosság hátterét mutatja be a Randevú a halállal című német dokumentumfilm, melyet ma mutatnak be. Az alkotás rendezője, Wilfried Huismann Fidel Castro kubai elnököt és a titkosszolgálatot sejti a merénylet mögött. Dokumentumokkal és tanúkkal igazolja, hogy Oswaldot a kubaiak Mexikóban szervezték be.

2006. 01. 06. 15:20
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ma este a német közszolgálati televízió első csatornája bemutatja Wilfried Huismann Randevú a halállal című dokumentumfilmjét, amely azt kérdést járja körbe, hogy ki ölte meg John F. Kennedyt.

Ismertek azok a 1963. november 22-i dallasi képek: a John F. Kennedy életét kioltó lövések nem csak egy karizmatikus elnököt gyilkoltak meg, de egy egész generáció lendületét törték meg. A történelem egyik leglátványosabb gyilkossága az Egyesült Államok egyik első traumája volt. A brémai újságíró és filmrendező Wilfried Huismann a gyilkossági történet feldolgozásának kíván új lendületet adni Randevú a halállal című filmjével. A szerző tézise szerint az elnök megölése mögött a kubai titkosszolgálat áll.

Néhány órával a merényletet követően egy ismeretlen repülőgép hagyta el a Dallas melletti Redbird magánrepülőterét. A gép fedélzetén Fidel Castro egyik legközelebbi munkatársa, Fabio Escalante tartózkodott – derül ki a most először publikált dokumentumokból. Huismann sejteti, hogy Escalante feladata volt a merénylet végrehajtásának ellenőrzése.

A szerző koronatanúja az egykori kubai titkosszolgálati tiszt, Oscar Marino, aki állítja, az egyedül cselekvő, fanatikus kommunista Lee Harvey Oswaldot a kubai titkosszolgálat beszervezte.

Oswaldot a kubaiak Mexikóban szervezték be, ahol néhány héttel a dallasi merénylet előtt hat napot töltött. A szerző szerint ezt bizonyítják a mexikói állami levéltárban talált és eddig még nem publikált dokumentumok is. További tanúk azt is igazolják, hogy Oswald Mexikóban személyesen találkozott Fabian Escalantéval.

A Kennedy-gyilkosság ügyében nyomozók közül néhányan a merényletet követően nyomára bukkantak Oswald mexikói tevékenységére, azonban rövidesen politikai okokból leállították a nyomozást. A Demokrata Párt vezetése attól tartott, ha kiszivárogna, hogy Castro áll a merénylet mögött, az olyan felháborodást, az ország jobbratolódását váltaná ki, amiből a republikánusok profitálnának – magyarázza Huismann az okokat.

A nyilvánosság arról sem szerezhetett tudomást, hogy Kennedy idejében az amerikai titkosszolgálatok nyolc merényletet terveztek a kubai diktátor ellen. Washington 1963. november 22-én a gyilkos összeesküvések háborúját látványosan elveszítette – összegez a film készítője.

(Forrás: 3sat.de)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.