A német kannibál személyiségi jogai és a művészi szabadság

A frankfurti tartományi bíróság betiltotta a Rothenburg című film vetítését. A valós tényeken alapuló film a „rothenburgi kannibál”, Armin Meiwes történetét dolgozza fel, akinek a személyiségi jogait a bíróság megsértve látta.

2006. 03. 03. 9:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A vetítések március 9-re tervezett kezdetéből várhatóan semmi sem lesz. A frankfurti tartományi bíróság kasseli székhelyű 14. polgári jogi szenátusának véleménye szerint a film megsérti a rothenburgi kannibál személyiségi jogait, s ezt a bírák mai ítéletükben értékesebbnek tartották, mint a művészi szabadságot. Annak ellenére, hogy Meiwes példátlan tettével hatalmas médiaérdeklődést váltott ki, ez azonban nem jelenti azt, hogy minden további nélkül egy szórakoztató horrorfilm témájául választható, áll az indoklásban.

Az amerikai társprodukcióban „elkövetett” film cselekménye szerint egy, a tettre felfigyelő egyesült államokbeli diáklány indul el, hogy felkutassa Meiwes nyomait.
Mint a bíró megfogalmazta, még azokat a bűnözőket is, akik egy felfoghatatlan bűncselekményt követtek el, megilleti a személyiségi jogaik védelme.

(Forrás: spiegel.de)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.