Mint emlékezetes, a támadásban a togói csapat két tagja vesztette életét, és a helyi buszsofőr is meghalt, többen megsérültek a togói csapatból, a megsebesült rendőrökről pedig nincs információ. Másrészt Mingas pénteki, az AFP-nek adott nyilatkozatában az angolai szervezőket, illetve az Afrikai Labdarúgó-szövetség kameruni elnökét tette felelőssé, mert utóbbi nem elég, hogy hét mérkőzést hagyott jóvá a bizonytalan politikai helyzetű Cabinda enkláve területén, hanem még ragaszkodott is hozzá, hogy megtartsák a meccseket. Mingas nyilatkozatát azért vették fenyegetésnek, mert olyan háborúról beszélt, amelyben minden eszköz megengedett, és újabb csapásokat helyezett kilátásba a január 31-ig tartó eseményen.
Mingas hétfőn már úgy nyilatkozott a France 24 tévécsatornának, hogy sajnálja az áldozatokat és bocsánatot kért a hozzátartozóktól, valamint a togói kormánytól. Szerinte puszta véletlen volt, hogy a lövések a játékosokat érték. De a végén hozzátette: Cabinda teljes felszabadításáig küzdenek.
A pénteki terrortámadás miatt a nyári dél-afrikai világbajnokság szervezői és résztvevő csapatai is jobban összpontosítanak már a csapatok, a nézők és a többi résztvevő biztonságára. Horst R. Schmidt, a másfél évvel ezelőtti németországi világbajnokság egyik felelőse és a dél-afrikai torna egyik tanácsadója szerint nem lehet összehasonlítani a két afrikai tornát. A spanyol jobboldali-liberális El Mundo erről írt cikkéből nem derült ki, hogy a német szakértő véleménye-e az alábbi állítás: a terrortámadás szégyent hozott Angolára, mert az azt állította a FLEC-ről, hogy már nem létezik, és amiért egymilliárd dollárt költött a torna előkészületeire, hogy így bizonyítsa be, az országban fokozatosan helyreállt a rend az évtizedekig tartó polgárháború után, amely csak 2002-ben ért véget hivatalosan.
A FLEC Angola függetlenségének kikiáltása, 1975. november 11-e óta harcol függetlenségéért, és bár 2000-ben békét kötöttek, hamarosan újrakezdődtek az összecsapások. A csoport meg nem nevezett szakértők szerint mintegy kétszáz főből és számos frakcióból áll, vezetőik pedig Franciaországban élnek. Az angolai hatóságok már megerősítették a biztonsági erőket a FLEC vezetőinek harcias kijelentései miatt.
(elmundo.es – Spanyolország)
Kiderült, hogyan történt a kettős tehervonat-baleset Komáromnál