Ügynököt vett őrizetbe az FBI

Őrizetbe vett kedden egy férfit a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI), akit azzal gyanúsít, hogy pénzt kapott a pakisztáni kémszervezettől, hogy az Egyesült Államokban az iszlámábádi kormány érdekeiért lobbizzon.

MNO
2011. 07. 19. 20:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Syed Fai vagy Ghulam Nabi Fai néven ismert férfi az FBI szerint egy külföldi kormány be nem jelentett ügynöke. Fai az India által pakisztáni fedőszervezetnek tekintett Kasmíri Amerikai Alapítvány ügyvezető igazgatója. Noha a férfit nem kémkedéssel gyanúsítják, őrizetbe vétele tovább terheli az Egyesült Államok és Pakisztán között amúgy is feszült viszonyt.

A kapcsolatok különösen azután éleződtek ki, hogy egy amerikai kommandó májusban Iszlámábád előzetes értesítése nélkül likvidálta a pakisztáni területen bujkáló Oszama bin Ladent, az al-Kaida terrorszervezet vezetőjét. Az ISI, a pakisztáni titkosszolgálat, amely elvben az amerikai hírszerzés szövetségese a terrorizmus elleni küzdelemben, a múltban többször folytatott az Egyesült Államok érdekeivel ellentétes tevékenységet, a többi között azzal, hogy kettős ügynököket vetett be a CIA ellen.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.