Sztrájkolnak Athénban

Ismét sztrájk bénítja Athén közlekedését: hétfőn a metró-, az elővárosivasút-, valamint a villamosvezetők kezdtek 24 órás sztrájkot a kormány takarékossági intézkedései és a várható elbocsátások miatt.

MNO
2011. 09. 26. 9:15
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A buszvezetők is csatlakoznak a déli órákban a demonstrálókhoz, néhány órára ők is leteszik a munkát. Görögországban szinte már mindennaposak az olykor komoly utcai összecsapásokkal kísért demonstrációk. Legutóbb a múlt héten csütörtökön volt sztrájk, amelyen a tömegközlekedési dolgozók, a taxisok, a repülőtéri alkalmazottak egyaránt részt vettek, tiltakozva a kormány újabb megszorító intézkedései ellen.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.