Rettegnek az oroszok, luxuslakásokat vesznek

A belpolitikai bizonytalanságtól rettegő orosz befektetők árasztották el a londoni lakáspiacot, ahogy közeleg a márciusi elnökválasztás, és egyre erősödik az ellenzék hangja Oroszországban – írta a Bloomberg hírügynökség kedden.

NT
2012. 01. 31. 14:05
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Orosz befektetők a tavalyi év utolsó negyedévében az előző negyedévhez képest minden más csoportnál nagyobb mértékben növelték részesedésüket a londoni luxuslakások piacán. A Chelsea, Kensington, Knightsbridge és Belgravia nevű előkelő negyedeket érintő tranzakciók 16 százalékában orosz vevők tették rá kezüket az ingatlanokra.

A harmadik negyedévben ezeknek a befektetőknek az aránya csupán 5 százalék volt. Adam Challis lakáspiaci szakértő szerint a vásárlások oka az elővigyázatosság. „A kiváló kapcsolatokkal rendelkező emberek rádöbbentek, hogy komoly politikai bizonytalanságra számíthatnak, és jobban teszik, ha pénzüket londoni ingatlanokba fektetik” – vélekedett.

Vlagyimir Putyin miniszterelnök egyre növekvő elégedetlenséggel néz szembe a decemberi parlamenti választások óta, amelyeken az ellenzék szerint pártja, az Egységes Oroszország csalással győzött. Putyin támogatottsága 37 százalékra zuhant a Levada Center független orosz kutatóintézet felmérése szerint, így valószínű, hogy az elnökválasztáson második fordulóra kényszerül a négy ellenzéki jelölt legnépszerűbbjével szemben.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.