Újabb „expressz emberrablás” Venezuelában

Venezuelában hét külföldi diplomatát vagy követségi alkalmazottat raboltak el váltságíjat követelő emberrablók – emlékeztetett keddi számában az El Universal című caracasi lap azzal kapcsolatban, hogy erre a sorsra jutott a mexikói nagykövet is.

WL
2012. 01. 31. 16:23
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A diplomata és felesége egy társasági összejövetelen vett részt a caracasi Country Clubban, ahonnan éjfél után, hétfőn 1:30-kor távoztak. Ekkor tört rájuk öt felfegyverzett alak, és arra kényszerítették őket, hogy beüljenek egy Ford Focus típusú autóba, amellyel elhajtottak. Elvitték a nagykövet BMW-jét is, amelyet nem sokkal később a közelben üresen megtaláltak a hatóságok. Ebből derült ki, hogy valami történt, és indult meg a nyomozás. Caracas főútvonalait lezárták, a gépkocsikat átkutatták, ami miatt reggel nyolcig megbénult a város forgalma.

A lap szerint Carlos Pujalte nagykövetet és feleségét már hajnalban, 4:30-kor sértetlenül elengedték az emberrablók, akik állítólag nagy összeget kaptak dollárban. A venezuelai belügyminisztérium a magáénak tudja be a sikert: a miniszter szerint a rendőrség mozgósítása kényszerítette a bűnözőket foglyaik szabadon engedésére. Váltságdíjról hivatalosan nem esett szó.

Venezuelában gyakoriak az ehhez hasonló „expressz emberrablások„, amelyek a külföldi kormányok képviselőit sem kímélik. Legutóbb, tavaly novemberben Chile caracasi konzulját hurcolták el. Ő csak két órát töltött a rablók kezei között, de nem úszta meg sértetlenül: megverték, és egy lövéssel meg is sebesítették a lábán.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.