A rendőrök a kolumbiai–panamai határ mentén fekvő Choco tartományban ölték meg Juan Úsuga Davidot, a Los Urabenos drogkartell vezetőjét, több társát pedig elfogták. Úsuga fejére korábban 2,5 millió dollár értékű nyomravezetői díjat tűztek ki, az amerikai hatóságok pedig kábítószer-csempészet miatt körözték. „Micsoda jó évkezdet!” – méltatta Juan Manuel Santos kolumbiai államfő a rendőrség sikerét Twitter-üzenetében.
Kolumbia a világ egyik legnagyobb kokaintermelője. Az egykori szélsőjobboldali félkatonai szervezetekből kábítószercsempésszé átalakult fegyveres csoportok – a drogbárók magánhadseregei – egyre nagyobb fenyegetést jelentenek a 46 milliós ország biztonságára nézve.
Végeztek egy drogbáróval
Végzett a kolumbiai rendőrség a latin-amerikai ország egyik befolyásos drogbárójával, aki több tonna kokaint csempészett Mexikóba – jelentette be a bogotái kormány helyi idő szerint vasárnap.
2012. 01. 02. 6:12
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!