A vezető baloldali brit napilap meg nem nevezett forrásai szerint a brit kormány nemzetbiztonsági testületének napirendi pontjai között az utóbbi időben „egyre feljebb kerül” ez a kérdés, tekintettel a szomáliai kalózok, valamint az al-Shabaab iszlamista milícia tevékenysége miatti aggályokra.
A The Guardian forrásai szerint a szomáliai kalózkodás elleni küzdelemben részes nemzetközi koalíció már 2010 nyarán felvázolt egy vésztervet, tavaly pedig egy újabbat készített; ezek a tengerpart felől szomáliai táborok ellen végrehajtott légi csapásokról szólnak.
A brit kormány olyan – főleg dél-szomáliai – helyszínek ellen is támadásokat fontolgat, ahol az al-Shabaab milícia és a kalózok a jelek szerint együttműködnek – áll a brit lap szerdai beszámolójában. A The Guardian értesülései szerint katonai szakértők azt tanácsolják, hogy a támadásokat hadihajókról felszálló harci helikopterekkel hajtsák végre.
A lap szerint a katonai akció „legvalószínűbb támogatói” között van Nagy-Britannia, az Egyesült Államok, Hollandia és Franciaország. A cikkben idézett egyik forrás elmondta, hogy kezdetben nem volt meg a politikai akarat egy ilyen beavatkozáshoz, de „ez most már változóban van”. A forrás szerint a nyugatiak tudják, hol vannak a táborok, és honnan indulnak a kalózok és az al-Shabaab akciói.
Hadsereggel rohannák le a kalózokat
Szomáliai kalózok és iszlám csoportok logisztikai központjai és kiképzőtáborai elleni légi csapások lehetőségét tanulmányozza a brit kormány más EU-tagállamokkal együtt – írta a szerdai The Guardian.
2012. 02. 22. 11:00
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!