A legmagasabb pozícióban ülőket is eléri az igazságszolgáltatás

Az Egyesült Államok üdvözölte, hogy bűnösnek mondta ki Charles Taylor volt libériai elnököt emberiesség elleni bűnökben.

BL
2012. 04. 27. 6:07
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Victoria Nuland amerikai külügyi szóvivő úgy vélte: Taylor ügye azt bizonyítja, hogy a legmagasabb pozíciókat elfoglaló bűnösöket is eléri az igazságszolgáltatás keze, és ezzel számot kell vetniük. Jay Carney fehér házi szóvivő közleményében azt fejtette ki: bár a szörnyű szenvedéseket nem lehet meg nem történtté tenni, a csütörtökön hozott ítéletnek elriasztó hatása van azokra, akik Taylor nyomdokaiba szándékoznak lépni.


A korábbi libériai elnököt a Sierra Leone-i polgárháború során, 1996 és 2002 között elkövetett szörnyűségek miatt vonták felelősségre, az összesen tízéves polgárháborúban egyes források szerint 120 ezren haltak meg. A vádak között gyilkosság, civilek zaklatása, nemi erőszak, szexuális rabszolgaságra kényszerítés, gyermekkatonák toborzása és bevetése is szerepelt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.