Hatalmas fogás: csaknem 43 tonna hasist koboztak el

Csaknem 43 tonna hasist koboztak el kábítószer-csempészektől egy nemzetközi drograzzia során, ezzel összefüggésben Kanadában nyolc embert vettek őrizetbe – közölte szerdán a kanadai rendőrség.

NT
2012. 04. 19. 4:58
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A drog piaci értéke 860 millió dollárra rúg. Érzékeltetve a lefoglalt kábítószer mennyiségét, a kanadai rendőrség közölte, hogy ennyi hasissal 11 évig lehetne kábítani egy tízezer fős kisváros minden lakosát, és például jutna belőle a 43 milliós Kanada minden egyes polgárának.

A nemzetközi drograzziát kétéves rendőrségi nyomozás előzte meg. Azzal kezdődött, hogy 2010 közepén a kanadai hatóságok felfigyeltek arra, hogy hasist tartalmazó konténerek érkeznek Montrealba és Halifaxba, javarészt Pakisztánból.
A bűnhálózat leleplezése a pakisztáni, a belga, az olasz és a kanadai hatóságok együttműködésével történt, mind a négy országban jelentős mennyiségű kábítószert koboztak el.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.