Kína felé kacsingat a Miskolci Egyetem

Diákcserékhez, oktatócserékhez és közös kutatásokhoz, konferenciákhoz keres további partnereket a Miskolci Egyetem, amely a napokban avatta Kína-központját - tájékoztatta az egyetem rektora az MTI-t Pekingben.

WL
2012. 04. 27. 16:14
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Arról tárgyalunk, hogyan lehet a kínai kultúrát, gondolkodásmódot és filozófiát elvinni Európába” – számolt be Patkó Gyula rektor küldöttségének kínai programjáról. Mint mondta, véleménye szerint egy olyan világgal kapcsolatot építeni, ahol a szavak jelentése nem feltétlenül azonos az általunk tanultakkal, csak úgy lehet, ha alaposan megismerjük, és ez fontos a gazdasági együttműködés szempontjából is.

Az egyetem vezetője és a társaságában lévő Hamar Imre, az ELTE Konfuciusz Intézetének és a Távol-keleti Intézetének igazgatója, valamint Hosszú Hortenzia, a Kína-központ kijelölt vezetője Pekingben a vegyipari, a műszaki, a kőolajipari egyetem és a Hopej tartományi Hebei United Egyetem vezetőivel, képviselőivel találkoztak; felkeresték a Konfuciusz intézetek állami felügyeletét ellátó Hanban hivatalt is.

Patkó Gyula hangsúlyozta, hogy Miskolc hagyományosan műszaki egyetem volt, de diákjainak ma már mindössze körülbelül a felét teszik ki a mérnökhallgatók. Kína, a kínai nyelv iránt ugyanakkor általános az érdeklődés az egyetemen – állapította meg a rektor, s hozzátette, a BorsodChem kínai tulajdonosának, a Wanhua-csoportnak a támogatásával, a háttérben az ELTE Konfuciusz Intézetével olyan bázist szeretnének létrehozni, amely motorja lehet a kétoldalú tudományos, technológiai, valamint az üzleti együttműködésnek.

A delegáció Pekingből Sanghajba utazik tovább, ahol a Miskolci Egyetem, a helyi Tongcsi Egyetem és a Vízipari Klaszter egy mérnökképzési együttműködési megállapodást ír alá. Később felkeresik a Santung tartományi Jantai város egyetemét is, amely a Wanhua kutatóközpontjaként is működik. Szeretnék, ha a miskolci mesterszakos és doktorandusz hallgatók rendszeresen lehetőséget kapnának az ottani tapasztalatszerzésre.

A miskolci képzési központ megnyitójáról beszámolt a kínai média is. A Hszinhua hírügynökség jelentése kiemelte, a központ célja, hogy a Miskolci Egyetem és a kínai egyetemek közötti tudományos kutatásokat segítsen elő, illetve fejlessze az ez irányú kapcsolatokat. A hallgatók ugyanakkor megismerkedhetnek a kínai nyelvvel, és betekintést nyerhetnek a kínai társadalomkutatás, a kulturális antropológia, a filozófia, a zene és a történelem világába is.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.