Perelnek a halászok, mert megverték őket

Dél-koreai bírósághoz fordulnak azok a kínai halászok, akiket elmondásuk szerint a koreai parti őrség tagjai súlyosan bántalmaztak még januárban – tájékoztattak az érintettek a kelet-kínai Csöcsiang tartomány székhelyén, Hangcsouban pénteken.

NT
2012. 04. 27. 17:39
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A hajó kapitánya arról számolt be, hogy a koreai hatóság emberei figyelmeztetés nélkül léptek a hajó fedélzetére, rendkívül erőszakosak voltak, őt és a hajó 12 fős legénységét megverték. Ötüket súlyosan bántalmazták, hárman a helyszínen kómába estek – mondta a kapitány.

A halászok tilosban jártak, az eset január 17-én történt Dél-Korea kizárólagos gazdasági övezetében. A csöcsiangi halászokat őrizetben tartották Jeju szigetén és egy hét múlva szabadultak, miután Jan Ko-csing, a tulajdonos kifizetett 80 millió von (15,6 millió forint) értékű biztosítékot.

Jan márciusban ügyvédet fogadott, aki keresetet nyújtott be a parti őrség tagjai ellen. Álláspontja szerint a veréssel megsértették a nemzetközi törvényeket és a halászok emberi jogait.

A dél-koreai Jeju szigetének bírósága április 20-án fogadta be a halászok jogi képviselőjének beadványát, a tárgyalásra előreláthatóan május közepe és június vége között kerülhet sor – közölte Jan.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.