Hivatalos: kiszállt a versenyből + Videó

Newt Gingrich volt amerikai képviselőházi elnök szerdán Alexandriában hivatalosan is bejelentette, hogy visszalép a Republikánus Párt elnökjelöltségéért folytatott küzdelemtől.

LM
2012. 05. 02. 21:24
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Ma felfüggesztem a kampányomat. A kampány felfüggesztése azonban nem jelenti az állampolgárságom felfüggesztését is” – közölte a politikus, rámutatva, hogy aktív marad az amerikai politikában. Lapunk beszámolt róla, hogy Newt Gingrich már korábban bedobta a törülközőt.

Rick Santorum volt pennsylvaniai szenátor április eleji visszalépése óta egyértelmű, hogy a republikánusok elnökjelölti posztjának várományosa Mitt Romney volt massachusettsi kormányzó. Rajta kívül már csak a teljesen esélytelen Ron Paul texasi képviselő maradt versenyben azért, hogy a novemberi választáson Barack Obama elnök kihívója lehessen.


A 69. évében járó politikus, aki az 1990-es években a „republikánus forradalom” arca volt, az elnökjelöltségért folytatott küzdelem során mindössze két államban (Dél-Karolinában és Georgiában) végzett az első helyen (a még versenyben maradt Paul egyben sem), és 4,3 millió dolláros mérleghiánnyal zárta a kampányát. Gingrich már hetek óta félgőzzel sem korteskedett és választási csapatának nagy részét is szélnek eresztette.

Gingrich, aki a jelöltállítási küzdelem első fordulója, a január 3-án megtartott, New Hampshire-i caucusok előtt rövid ideig még a népszerűségi lista élén állt, súlyos image-romboló támadásokat szenvedett el az amerikai választási küzdelem új szuperfegyvereitől, a „super PAC”-ektől, (politikai szuper-akcióbizottságoktól), amelyek „független” csoportosulásokként korlátlan összegeket költhetnek az általuk támogatott jelöltek politikai ellenfeleinek lejáratására.

A legerősebb super PAC-et idén a leggazdagabb jelölt, Romney hívei állították fel. A republikánusok – a most már tét nélkülivé vált – előválasztási maratonjuk következő fordulóját jövő kedden tarják, amikor az ellenzéki párt indianai, észak-karolinai és nyugat-virginiai támogatói fejezhetik ki akaratukat az Obamával szemben kiállítandó elnökjelölt személyével kapcsolatban.

Romney a jelenlegi állás szerint 841 küldött szavazatára számíthat a republikánusok augusztusi országos fordulóján, ahol hivatalosan is megválasztják a párt elnökjelöltjét. Ez több mint 11-szer annyi, mint a Paul mögött álló delegátusok száma. Az elnökjelöltség elnyeréséhez 1144 szavazatra lesz szükség.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.