Közben a Fülöp-szigeteken radikálisok kínai zászlót égetnek, és péntekre hazai és nemzetközi Kína-ellenes tüntetést hirdettek. Peking, csakúgy mint Manila, megerősítette, hogy felkészült szuverenitásának és területi integritásának védelmére.
A legfrissebb jelentések szerint a manilai kormány továbbra is arra készül, hogy a hamburgi székhelyű nemzetközi tengerjogi bírósághoz fordul a kérdésben.
Mindkét fél a maga szuverenitását hangoztatja a Huangjan (Huangyan) sziget, vagy a Fülöp-szigetek elnevezése szerint Panatag zátony és a körülötte lévő vizek felett.
Nem tudnak megegyezni a szigeten
Felújította tárgyalásait Manilában a Fülöp-szigetek és Kína, hogy megoldást találjanak a vitatott hovatartozású dél-kínai-tengeri sziget miatt immár pattanásig feszült helyzetre; enyhülésre egyelőre azonban nem lehet számítani – számolnak be csütörtöki sajtójelentések.
2012. 05. 10. 9:08
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!