Az oroszokra várunk

Az orosz piac felé ismét egyre nagyobb érdeklődéssel forduló magyar exportőröknek is jelentős fejlemény, hogy Oroszország augusztusban várhatóan a Kereskedelmi Világszervezet (WTO) teljes jogú tagjává válik.

BuL
2012. 06. 29. 17:45
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Külügyminisztérium és az Európai Bizottság kereskedelmi főigazgatósága pénteken szakmai szemináriumot tartott az orosz WTO-tagság következményeinek áttekintésére, az ebből adódó üzleti lehetőségek jobb megismerésére. Az eseményen az orosz exportban érdekelt magyar vállalkozások és szakmai szervezetek több mint 150 képviselője vett részt.

Martonyi János külügyminiszter a magyar–orosz és az uniós–orosz kapcsolatok aktuális kérdéseiről, valamint az orosz WTO-csatlakozásnak a kereskedelem fejlesztésére gyakorolt hatásairól tartott előadást. Kiemelte, hogy a két ország politikai kapcsolatai rendezettek, és ez szilárd alapot jelent a kapcsolatfejlesztéshez. A WTO-csatlakozás után ezért „a mainál is kiszámíthatóbb orosz üzleti környezet”, az átláthatóbb és stabilabb szabályozás eredményeként alighanem bővül a magyar export, növekednek a befektetések – mondta a tárcavezető.

A szemináriumnak azért a Külügyminisztérium adott otthont, mert a tárca kormányzati szakpolitikai felelősséget visel a kereskedelempolitikai kérdésekben a magyar álláspontok kialakításáért és képviseletéért, egyebek mellett a 155 államot tömörítő WTO tevékenységével kapcsolatban is.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.