A kínai külügyi szóvivő, Hung Lej tájékoztatóján alaptalannak nevezte az iráni Fars hírügynökség jelentését. A Fars szerint a négy ország hadserege a közeli jövőben 90 ezer katonával, hajók, harckocsik és harci repülőgépek százainak részvételével közös szárazföldi és légvédelmi hadgyakorlatot tartana Szíriában. Oroszország és Szíria ugyancsak cáfolta a hírt.
Peking az iráni nukleáris kérdés okozta feszültség kezelésében továbbra is türelemre int, „pozitív, átfogó, hosszú távú és megfelelő megoldást” szorgalmaz.
Kína korábban többször is azt hangoztatta, hogy ellenzi a tömegpusztító fegyverek elterjedését, miközben ellenez mindenfajta külső beavatkozást és szankciót az iráni kérdésben. Teheránt ugyanakkor több ízben is rugalmasságra és együttműködésre szólította fel.
Kína: nincs közös hadgyakorlat
Peking szerdán cáfolta azt az iráni hírügynökségi jelentést, amely szerint Kína, Oroszország, Szíria és Irán közös hadgyakorlatot tervez.
2012. 06. 20. 16:49
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!