Időzített bombák a denveri ámokfutó lakásán

A denveri ámokfutó, James Holmes lakása teljesen alá van aknázva – közölte pénteken az érintett Aurora kerület rendőrsége.

tt
2012. 07. 20. 16:08
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egy egész sor bonyolult szerkezetről van szó – hangsúlyozta Daniel Oates, Aurora rendőrkapitánya a helyszínről nyilatkozva, ahol a szakemberek jelenleg azon dolgoznak, hogy megközelíthessék a lakást.

„A lakás alá van aknázva. Egyelőre azt próbáljuk megállapítani, hogyan hatástalaníthatnánk (az ott lévő) gyúlékony vagy robbanó anyagokat. Előfordulhat, hogy órákig vagy napokig is itt leszünk. Amit láttunk, az igen nyugtalanító” – mondta a kapitány. A város északi részében lévő lakóparkot és körzetét kiürítették, a környék forgalmát leállították.

A BBC beszámolója szerint az FBI ügynökei és a rendőrök egy tűzoltóautó létrájának segítségével próbálják kívülről megközelíteni a lakást és egy pózna végére szerelt kamerával kikémlelni, mi várhat rájuk odabenn.

A 24 éves James Holmes péntekre virradóra 12 embert ölt meg a Colorado állambeli Denver egyik multiplex mozijában, az új Batman-film éjfélkor kezdődött premierjén, és mintegy ötven nézőt megsebesített.

Sérelemből ölhetett

A kriminálpszichológus elmondása szerint valamilyen korábbi sérelméért próbálhatott elégtételt venni a mészáros. Végh József hozzátette, hogy valószínűleg azért nem választotta az öngyilkosságot, mert további politikai vagy ideológiai nézeteket akar megosztani. A szakember paranoid-skizoid személyiséget valószínűsít az elkövetőnél. Végh „elrontott kommunikációnak” minősítette a rémtettet, melyre nem lehet felkészülni – tette hozzá. A férfi célja a minél nagyobb figyelemfelkeltés volt, erre utal az is, hogy válogatás nélkül lőtt.

Párizsban lemondták az új Batman-film premierjét

Párizsban pénteken lemondták A sötét lovag: Felemelkedés című, új Batman-film franciaországi bemutatóját, tekintettel a denveri mészárlásra. A munkások már eltakarították azokat a korlátokat, amelyeket előzőleg a Champs-Élysées sugárút egyik filmszínháza előtt állítottak fel az előkészületek jegyében. A TF1 francia televíziós csatorna levette műsoráról a film egyik sztárjával, Marion Cotillarddal korábban készített interjút, amelyet az esti hírműsorban adtak volna le.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.