„(Nagy-Britannia) goromba, pimasz és elfogadhatatlan megjegyzése ellenére továbbra is hajlandók vagyunk a párbeszédre. Nem várunk bocsánatkérést, de természetesen elvárjuk Nagy-Britanniától, hogy vonja vissza nagyon súlyos fenyegetését, miszerint Julian Assange letartóztatása érdekében akár diplomáciai missziónkat is hajlandó megsérteni” – mondta az elnök újságíróknak nyilatkozva.
Correa már hétfőn közölte: kész párbeszédet folytatni Nagy-Britanniával és Svédországgal, hogy közösen találjanak megoldást a június 19. óta a latin-amerikai ország londoni nagykövetségén tartózkodó Assange kiadatási ügyére. Szerinte Nagy-Britannia és Svédország hajthatatlan álláspontja miatt mélyült el a válság a WikiLeaks-alapító személye körül. E két ország ugyanis soha nem nyújtott biztosítékot arra, hogy Assange-t nem adják majd ki az Egyesült Államoknak, ahol hosszú börtönbüntetésre – az érintett szerint akár halálbüntetésre is – számíthat amerikai diplomáciai iratok százezreinek a megszerzéséért és internetes közzétételéért.
Correa bejelentésének előzménye, hogy a Dél-amerikai Nemzetek Uniója (UNASUR) és a Hugo Chávez venezuelai elnök által létrehozott bolivári szövetség (ALBA) támogatásáról biztosította Ecuadort Nagy-Britanniával szemben. Az UNASUR vasárnap szólította fel Quitót és Londont, hogy kezdjenek „közvetlen tárgyalást” nézetkülönbségeik rendezésére.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!