Letartóztattak két magyart Ausztriában

Őrizetbe vettek Ausztriában két magyar férfit, akiket egy két évvel ezelőtti budapesti bankrablással gyanúsítanak.

WA
2012. 10. 30. 15:46
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A közlemény szerint az 55 és a 22 éves férfit – apát és fiát – európai elfogatóparancs alapján egy linzi kórházban fogták el hétfő délután. Azzal gyanúsítják őket, hogy 2010. március 31-én lőfegyverekkel felfegyverkezve kiraboltak egy budapesti I. kerületi bankot, és átszámítva 10 ezer euró értékű zsákmánnyal elmenekültek.A gyanúsítottak ártatlannak vallják magukat és azt állítják, hogy valaki bosszút akart állni rajtuk, és rászedte őket.

A két férfit az ügyészség utasítására a linzi fogházba szállították, és kiadatási eljárás indul ellenük – állt a rendőrségi közleményben. Az MTI-nek kedd délelőtt nem sikerült elérnie telefonon a linzi főkapitányság illetékesét további részletekért.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.