Ezzel az eredménnyel azonban nem szerzett többséget a 450 fős Verhovna Radában. Pénteken a központi választási bizottság (CVK) közzétette a számítógépes rendszerbe bevitt és százszázalékosan feldolgozott adatokat, amelyek alapján a 225 egyéni körzetből 115-ben győzött Janukovics pártjának jelöltje. Előző este hozta a CVK nyilvánosságra a pártlistákra leadott előzetes végeredményt. Ezek eredménye és az előzetes számítások alapján várhatóan még 72 fővel bővül a Régiók Pártjának frakciója.
A második legtöbb mandátumot a Julija Timosenko bebörtönzött volt kormányfőt támogató Egyesült Ellenzék-Batykivscsina (Haza) szerezte meg: listán 62, egyéniben 40, tehát összesen 102 mandátumhoz jutott.
A profi ökölvívó Vitalij Klicsko UDAR (Ütés) pártjának listáról bekerülő 34 képviselője 6 egyéni győztessel egészül ki, azaz kereken 40 tagú frakciója lesz. A Kommunista párt egyéniben egyetlen helyet sem szerzett, ezért listán elért eredménye alapján 32 mandátumot kap. A nacionalista Szvoboda (Szabadság) párt listájával szerzett 25 mandátumát 12 egyéni győztessel 37-re növelte, így frakciója népesebb lesz mint a kommunistáké.
Az ukrán vezetésnek semmi köze az állítólagos választási csalásokhoz, és semmiféle kifogást ezzel összefüggésben nem támaszthatnak vele szemben – szögezte le Mikola Azarov ukrán miniszterelnök a kormány szerdai ülésén az október 28-án megtartott parlamenti választásokkal kapcsolatban.
A parlamenti választások eredményeinek meghamisítása elleni tiltakozásul engedély nélküli demonstrációt szervezett hétfőn Kijevben három ukrán ellenzéki erő, a Julija Timosenko volt kormányfőt támogató Egyesült Ellenzék-Batkivscsina, a Vitalij Klicsko vezette Udar (Ütés) és a nacionalista Szvoboda (Szabadság) párt.
Sok független is bejutott a parlamentbe
Ezenkívül négy kis párt jelöltje szerzett összesen hét mandátumot: hármat Kárpátalján a Viktor Baloha katasztrófavédelmi miniszter vezette Egységes Centrum, kettőt a Volodimir Litvin házelnök irányította Néppárt, és egyet-egyet a Radikális Párt és a Szojuz (Szövetség). Nagy számban, 45-en jutottak be a parlamentbe független jelöltek. Megfigyelők szerint a Régiók Pártja elsősorban őket, illetve a kis pártok képviselőit igyekszik majd maga mellé állítani, hogy megszerezhesse az önálló kormányzáshoz szükséges, minimum 226 fős többséget.
Az előző, 2007-es előre hozott parlamenti választások nem vegyes rendszerűek voltak, mint a mostani, hanem csak pártlistákra lehetett szavazni. Akkor a Régiók Pártja 175 mandátummal végzett az élen. Második lett Julija Timosenko Blokkja (BJUT) 156 képviselői hellyel, harmadik a Viktor Juscsenko akkori államfő Mi Ukrajnánk nevű tömörülése 72, negyedik a Kommunista párt 27 és ötödik Litvin blokkja 20 mandátummal.
Először a két „narancsos” szövetséges alakított kormányt – később csatlakozott hozzájuk Litvin blokkja is –, majd 2010 márciusában kormányváltás történt: a Régiók Pártja került kormányra koalícióban a Kommunista Párttal és Litvin blokkjával. Sok ellenzéki képviselő átállt a Régiók Pártjához vagy független lett, így a Mikola Azarov vezette kormány idővel kényelmes többségre tett szert az ellenzékkel szemben.