Mitt Romney volt republikánus elnökjelölt közölte munkatársaival, hogy a mostani volt az utolsó politikai kampánya – írta pénteki kiadásában a The New York Times. Ugyanakkor azt is közölte a kampánystáb tagjaival, hogy „nem tűnik el a térképről”. Arról viszont, hogy konkrétan mibe vág majd bele a 65 éves Romney, egyelőre csak találgatások keringenek, amelyek közül a leggyakoribbak szerint könyvet ír majd a kampányjegyzeteiből, visszatér a pénzügyek világába, vagy vezető funkciót vállal a mormon egyházban.
Romney nem szorul rá, hogy állást vállaljon, mert a magánvagyona értékét 190 és 250 millió dollár közöttire becsülik. A volt elnökjelölt 1999, vagyis azóta, hogy a Bain Capital befektetési céget otthagyva a Salt Lake City-i olimpia szervezőbizottságának elnök-vezérigazgatója lett, nem kapott rendszeres fizetést. Ugyanakkor környezetének tagjai nehezen tudják elképzelni, hogy miután 21 nap múlva, az utolsó fizetési csekkek elpostázásával megszűnik a választási apparátus, az örök menedzser tétlen tudna maradni.
Nem a Fox Newsra
Mitt Romney számíthat rá, hogy kecsegtető állásajánlatokkal fogják megkeresni. 2008-ban, miután sikertelenül próbálkozott a Republikánus Párt hivatalos elnökjelöltségének megszerzésével, évi 30 millió dolláros felkérést kapott Julian Robertsontól, a Tiger Management fedezeti alap alapítójától. A volt massachusettsi kormányzó azonban, mivel úgy döntött, hogy ismét megpróbálkozik a Fehér Ház bevételével, elutasította a felkínált pozíciót.
Romney megjelenése a lap szerint háromfajta állásban lesz elképzelhetetlen: nem lesz az Egyesült Államok elnöke, nem lesz semmilyen autógyár vezetője, miután elutasította az iparág szanálását, és nem lesz politikai szakértő sem a Fox News televíziónál, mint több más volt amerikai elnökjelölt. A The New York Times más lapokhoz hasonlóan úgy értesült, hogy Romneyt, aki a választás éjszakájáig hitt a győzelemben, nagyon megviselte a vereség, amelynek (főleg a „billegő” államokban elszenvedett) mértéke meglepte.
„Ez volt a második alkalom, hogy versenybe szállt a Fehér Házért, és egészen a legvégéig hitt benne: minden eddiginél közelebb került ahhoz, hogy megvalósítsa apja, George álmát, akinek elnökségre való törekvése 1968-ban hiúsult meg” – írta a lap. Romney egy szerdai, az aktivisták és támogatók számára szervezett eseményen elismeréssel adózott az Obama-kampánystáb mozgósítási képessége előtt, ugyanakkor láthatóan mély sérelmeket okoztak benne az ellentábor egyes vádjai. Erősen kifogásolta azokat a hirdetéseket, amelyek a nők ellenségeként állították be, aki semmilyen körülmények között sem ért egyet a fogamzásgátlással és az abortusszal.
2016 – Hillary?
Hillary Clinton külügyminiszter lenne a jelenlegi helyzet szerint a legesélyesebb demokrata jelölt a 2016-os amerikai elnökválasztáson a sokak által iránymutatónak tekintett Iowa államban. Ez derül ki egy friss közvélemény-kutatásból, amelyet a Politico hírelemző portál közölt közép-európai idő szerint pénteken. A PPP közvélemény-kutató intézet felmérése szerint Clinton 58 százaléknyi voksot szerezne a jelölőgyűléseken a középnyugati államban Joe Biden jelenlegi alelnök előtt, aki 17 százalékot kapna.
A tesztelt további lehetséges jelöltek közül Andrew Cuomo New York-i kormányzó 6, Elizabeth Warren massachusettsi szenátor 3 százalékot szerezne, míg négy további politikus részesedése nem érte el az egy százalékot. Amennyiben Clinton nem indulna, a felmérés szerint Biden futna be elsőként 40 százalékkal a 14 százalékos Cuomo és Warren (9 százalék) előtt. A kutatást még a mostani elnökválasztás előtt, november 3-án és 4-én készítették.