Obama az adókedvezmények meghosszabbítása mellett

Az amerikai középosztálynak nyújtott adókedvezmények azonnali meghosszabbítását sürgette pénteken Barack Obama amerikai elnök.

MD
2012. 11. 09. 22:55
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Obama rámutatott, hogy kész a kompromisszumra az amerikai gazdaságot újabb recesszióval fenyegető „pénzügyi sziklaszirt” ügyében, ezért a jövő hétre meghívta magához az amerikai kongresszus vezetőit. Az elnök ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a deficitcsökkentést kizárólag kiegyensúlyozott módon tudja elképzelni, vagyis úgy, hogy a megszorításokat kiegészítsék a bevételt növelő intézkedések is. Ezzel kapcsolatban kiemelte: miként a 90-es években a Clinton-kormányzat alatt, most is arra van szükség, hogy megemeljék a társadalom leggazdagabb, évi 250 ezer dollárnál nagyobb jövedelmű rétegének hozzájárulását a közteherviseléshez. Obama elismerte, hogy ő is ehhez a csoporthoz tartozik.

Obama az adósságcsökkentés elfogadását sürgeti

Sürgette ugyanakkor, hogy a demokrata többségű szenátus után a republikánusok uralta képviselőház is fogadja el a lakosság 97 százalékát érintő adócsökkentést. Kijelentette, egy ilyen törvénytervezetet azonnal kész lenne aláírni. Obama szerint mindenki számára adónövekedéssel jár majd, ha az év végéig nem sikerül kiegyezni a költségvetési hiány csökkentéséről.

Az elnököt megelőzően, a nap folyamán John Boehner, az amerikai képviselőház republikánus elnöke a Bush-korszakban bevezetett összes adókedvezménynek – így a leggazdagabbakra vonatkozóknak is – a 2013-ra történő meghosszabbítását javasolta. Szerinte a „pénzügyi sziklaszirtről” szóló, átfogó megállapodást már az új összetételű kongresszusnak kellene elfogadnia.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.