Egyre nagyobb a feszültség a koreai atomkísérlet körül

John Kerry és dél-koreai kollégája megállapodott abban, hogy „szigorú intézkedésekkel” válaszolnak, ha Észak-Korea folytatja provokációinak sorát.

MD
2013. 02. 04. 10:02
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A hivatali esküjét három napja letevő John Kerry és a dél-koreai Kim Szung Hvan telefonbeszélgetésük során megvitatták, milyen közös választ adhatnak a Koreai Népi Demokratikus Köztársaság (Észak-Korea) készülő provokációira, köztük arra a kísérleti atomrobbantásra, amelyet várhatóan a közeli napokban hajt végre.

Szöuli kormányzati tisztségviselők szerint a phenjani kommunista vezetés már befejezte a kísérletre tett előkészületeit. Phenjan ezzel a robbantással készül megtorolni, hogy az Egyesült Államok nemrég kibővítette az Észak-Korea elleni szankcióit, válaszul Phenjan ENSZ-határozatokat sértő, műholdfelbocsátásnak mondott december 12-ei rakétakísérletére.

Nem ez lesz az első

Észak-Korea 2006-ban és 2009-ben végrehajtott már két atomrobbantást, mindkettőt hasonló körülmények között, vagyis az után, hogy előzőleg nemzetközi szankciókkal sújtották tiltott rakétakísérletei miatt.

Dél-Korea nukleáris főtárgyalója szöuli közlések szerint hétfőn Pekingben tárgyalt, arra kérve a kínai vezetést, hogy beszélje le Phenjant tervezett harmadik kísérleti atomrobbantásáról.

A dél-koreai és az amerikai haditengerészet közben hétfőn háromnapos közös hadgyakorlatot kezdett a Japán-tengeren, Phohang dél-koreai kikötőváros közelében. Szöuli közlések szerint a manőverekben az amerikai hadiflotta egy atom-tengeralattjárója, a San Francisco is részt vesz.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.