Jason Kenney bevándorlási miniszter Magyarországot említette példaként, ahonnan 98 százalékkal kevesebben kértek menedéket Kanadában a tavaly december 15. óta eltel két hónap alatt, mint az előző évek hasonló időszakában átlagosan. Az összes ország tekintetében a heti átlagos csökkenés 70 százalékos. „Az igazi menedékkérők gyorsabban jutnak védelemhez, a megalapozatlanul kérelmezőket pedig gyorsabban eltávolítják az országból” – magyarázta Kenney.
Ha a trend folytatódik, a kanadai adófizetők több mint kétmilliárd dollárt fognak megtakarítani öt év alatt a reform eredményeként – hangsúlyozta a miniszter, aki szerint „Kanada méltányos és nagyvonalú ország (...), de nem tűri el tovább, hogy visszaéljenek menekültügyi rendszerével”.
Miskolcon Kanada kampányt indított, hirdetve, hogy nem érdemes újból „politikai menekültként” kísérletet tenni arra, hogy kijátsszák a tengerentúli ország hatóságait. A város vezetése botrányosnak nevezte a hirdetéseket.